9 серпня, 14:17

Жан Беленюк йде зі спорту: фото чемпіона з усіх Олімпійських ігор, в яких він брав участь

Усі три рази повертався з перемогою!

Український борець греко-римського стилю Жан Беленюк є не тільки чемпіоном Європи і світу з боротьби, а й триразовим призером Олімпійських ігор. Люкс згадує, якими були три Олімпіади, в яких Беленюк брав участь.

На Олімпіаді-2024 у Парижі Жан Беленюк здобув бронзу. Одразу після фінального поєдинку він зняв свої і залишив посеред рингу борцівки, що знаменувало завершення його спортивної кар’єри. Дивимося, як пройшли головні події в кар'єрі борця.

Олімпіада-2016 у Ріо-де-Жанейро, Бразилія

Жан Беленюк на Олімпійських іграх 2016 у Ріо-де-Жанейро / Getty Images

Перша Олімпіада в житті Беленюка сталася в 2016 році у Ріо-де-Жанейро. Вона була дуже успішною для спортсмена. Він здобув срібну медаль у ваговій категорії до 85 кг.

У фіналі Жан Беленюк змагався проти грузинського спортсмена Давіта Чакветадзе ,який представляв збірну Росії. У першому раунді Жан отримав перевагу, але врешті програв з рахунком 2:9, здобувши "срібло"

Ця медаль стала першою олімпійською нагородою в кар'єрі Беленюка і значущим досягненням для українського спорту.

Олімпіада-2020 у Токіо, Японія

Жан Беленюк на Олімпійських іграх 2020 у Токіо / Getty Images

Олімпіада-2020 у Токіо стала тріумфальною для Жана Беленюка. Він здобув золоту медаль з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг. Це була перша золота медаль для України на Олімпійських іграх 2020 і перша золота медаль в кар’єрі Беленюка, виграна на Олімпіаді.

У фіналі Жан зустрівся з угорським борцем Віктором Лорінцом і переміг його з рахунком 5:1. Ця перемога зробила Жана Беленюка першим в історії українським спортсменом африканського походження, який виграв золото на Олімпійських іграх. Його успіх став символом стійкості та професіоналізму в українському спорті.

Олімпіада-2024 у Парижі, Франція

Жан Беленюк на Олімпійських іграх 2024 у Парижі / Getty Images

На Олімпійських іграх 2024 у Парижі Жан Беленюк здобув бронзову медаль у змаганнях з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кг. Він переміг поляка Аркадіуша Кулинича з рахунком 3:1, завершивши свою блискучу кар'єру на високій ноті. Після цих Ігор Беленюк оголосив про завершення кар'єри. Це був його третій і заключний виступ на Олімпіаді.

Раніше олімпійська чемпіонка Ярослава Магучіх зізналася, на що витратить призові гроші.